Za oknem coraz częściej pojawia się słońce, zrzucamy z siebie kolejne ubrania i szybko okazuje się, że nasz brzuch, uda i pośladki nie wyglądają tak jakbyśmy tego chcieli. Pierwsza myśl jaka pojawia się w głowie – jak szybko schudnąć? Zaczynamy przeszukiwać internet – jak schudnąć z brzucha w tydzień czy miesiąc – znasz to uczucie?
jak szybko schudnąć z ud i brzucha?

To nie wzięło się z niczego czyli dlaczego przytyłem/am?

Niestety nasza waga jest wypadkową braku ruchu i słabej diety. Nikt, kto interesuje się zdrowym odżywianiem nie musi przeprowadzać okresowego odchudzania bo jego waga jest stabilna. Brak wahań sprawia, że ludzie, którym w krew weszła zdrowa dieta mogą na stałe zapomnieć o odchudzaniu.

Niestety wiele osób przez zimę kompletnie zapomina o odpowiedniej diecie – jemy sporo słodyczy, w naszej diecie znajdują się na co dzień rzeczy smażone i wysoko kaloryczne. Zamiast wody pijemy słodkie napoje i bardzo szybko okazuje się, że przestajemy kontrolować naszą wagę, która rośnie aż do… wiosny!

No dobrze, nie będziemy się nad nikim znęcać – skoro twoja waga poszła do góry to trzeba z tym coś zrobić. Zamartwianie i szukanie dziwnych sposobów takich jak np. wykorzystanie środków przeczyszczających nie jest niczym dobrym. Można zastanowić się nad suplementacją dobrymi tabletami na odchudzanie takimi jak Piperinox ale jeśli nie chcecie wydawać pieniędzy na suplementy to można schudnąć również bez nich!

Czy można schudnąć w tydzień lub miesiąc?

Chcesz schudnąć i zależy Ci na czasie? Z pewnością widziałaś/eś tysiące sposobów w stylu „jak schudnąć w tydzień z brzucha” – myślisz, że tkankę tłuszczową, którą zapuszczałeś kilka miesięcy lub lat można spalić w tydzień? To nie jest możliwe. Nawet wykorzystując odpowiednie suplementy, wprowadzając rygorystyczną dietę i ćwiczenia na siłowni/basenie, itp. nie osiągniesz zadowalających efektów.

Oczywiście można zredukować 2-3kg na tydzień i nie będzie to nic nadzwyczajnego. Nie wierz jednak, że dzięki jakimś tabletkom czy tym bardziej ziołom uda Ci się rozwiązać swój problem w tak krótkim czasie.

Najlepiej jest zmienić swoje podejście do odchudzania i przejść na zdrową, odpowiednio zbilansowaną dietę, która zapewni trwałe i przede wszystkim stabilne efekty. Jeśli uda Ci się to zrobić to raz na zawsze zapomnisz o nadwadze. Co więcej – poczujesz się zdecydowanie lepiej w swoim ciele!

Chcę schudnąć z brzucha, ud i pośladków – czy mi się uda?

Kolejnym częstym problemem osób chcących pozbyć się nadwagi jest wybieranie sobie miejsc, z których chcemy schudnąć. Tak to już w życiu jest, że mało kto tyje równomiernie. Przeważnie tkanka tłuszczowa osadza się nam na brzuchu, pośladkach lub udach. Często widzimy osoby, które właściwie na całym ciele są szczupłe a mają ogromny brzuch. Czy można z tym coś zrobić?

I tak, i nie! Stosując dietę i ćwiczenia będziemy chudnąć z całego ciała. Oczywiście możemy ukierunkować nasze ćwiczenia np na odchudzanie z brzucha, ud czy pośladków ale nie da się wyodrębnić jednej części ciała, z której będziemy chudnąć.

Jeśli jesteś zainteresowana ukierunkowaniem odchudzania na uda to możesz przeczytać dość ciekawy artykuł o tym jak schudnąć z ud na naturalab.edu.pl – my dzisiaj nie będziemy zajmować się ćwiczeniami i wyodrębnianiem konkretnej partii ciała bo nie o to chodzi.
odchudzanie nie musi być trudne

Odpowiednia motywacja – klucz do sukcesu

Ile to już razy walczyłaś ze swoją nadwagą. Jak kończą się coroczne postanowienia noworoczne? Na ile wystarcza ci motywacji? No właśnie! Motywacja jest prawdziwym kluczem do sukcesu, który sprawi, że raz na zawsze schudniesz i nigdy więcej nie wrócisz do swojej wagi sprzed kuracji!

Jak to zrobić? Musisz wyznaczyć sobie prosty cel, do którego dążysz – nie ustalaj od razu redukcji na -20 czy -30kg bo to się nie uda. Wybierz małe cele i realizuje je w dość krótkich – miesięcznych okresach czasowych. Jeśli to zrobisz to bez wątpienia uda Ci się schudnąć tak dużo, jak tylko zechcesz.

Po miesiącu wyznacz kolejny cel i rób wszystko, by udało się go zrealizować. Wprowadzaj coraz bardziej rygorystyczną dietę i coraz więcej ćwiczeń – Twoje efekty będą zauważalne dość szybko więc to one powinny Cię motywować najbardziej na świecie! Nie chudnij dla kogoś – zrób to dla siebie, dla swojego zdrowia i dobrego samopoczucia. Pamiętaj, że wyższa samoocena przełoży się na wiele aspektów Twojego życia!

Właściwa dieta – bez tego ani rusz

Musisz nauczyć się jeść! Przelicz dokładnie ile kalorii zjadasz, oblicz swoje zapotrzebowanie energetyczne i odejmij od niego 300-500 kalorii. Następnie obserwuj swój organizm i sprawdzaj wagę. Jeśli w którymś momencie przestaniesz dostrzegać efekty powtórz obniżenie o 300 kalorii i efekty powinny się pojawić. Rób tak do osiągnięcia swojej właściwej wagi.

Pamiętaj, by jeść zdrowo – unikaj fast foodów -jedz w domu, jeśli chodzisz do pracy przygotuj sobie drugie śniadanie i nie zapominaj, że po przebudzeniu należy zjeść pierwsze śniadanie. Jest ono niezwykle ważnym posiłkiem i unikanie zjedzenia posiłku nie wpłynie dobrze na Ciebie. Patrz na to co jesz ale nie rezygnuj z posiłków.

Musisz mieć sporo energii do ćwiczeń i normalnego funkcjonowania. Żadna głodówka nie rozwiąże sprawy! Odżywiaj się zdrowo i jedz 5 posiłków dziennie, pamiętaj również o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Brak wody również może blokować odchudzanie!
dieta to podstawa odchudzania

Ruch tylko pomoże – spalaj więcej niż jesz!

Ruch jest naszym sprzymierzeńcem i czymś, co sprawia, że jesteśmy w stanie pozwolić sobie na odstępstwa od diety. Grzeszki z kuchni możesz spalić na siłowni, czy basenie!

Aktywność fizyczna to nie tylko lepsze samopoczucie ale także smuklejsze uda, chudszy brzuch czy jędrniejsze pośladki. Bieganie, spacer, pływanie – rób to, co sprawia Ci przyjemność a Twój organizm i tak będzie się cieszył!

Nie musisz od razu kupować drogiego karnetu na siłownię czy basen – proste ćwiczenia na odchudzanie równie dobrze można wykonywać w domu, nie potrzeba na to wiele czasu a efekty będą zdecydowanie szybsze. Oprócz samego odchudzanie poprawisz swoją muskulaturę i wizualnie wyglądać będziesz o wiele lepiej! To musi się udać!

Suplementy – wsparcie w chwilach kryzysu

O suplementach napisano już bardzo dużo. Część osób nie wyobraża sobie bez nich odchudzania – faktem jest, że są one w stanie przyspieszyć nasz metabolizm a to z kolei sprawi, że efekty pojawią się szybciej. Pamiętaj jednak, by nie pokładać w suplementach przesadnej nadziei bo szybko przekonasz się, że są one dobre tylko na chwilę!

Jeśli do swojego jadłospisu nie wprowadzisz poprawek to nie pomogą nawet najlepsze tabletki na odchudzanie – efekty być może będą dobre ale szybko się skończą jak przestaniesz stosować dany suplement. Czy na pewno o to ci chodzi?

Stosując dietę, ćwiczenia i wspomagając się suplementacją jesteśmy w stanie w krótkim czasie doprowadzić nasze ciało do pełnej sprawności i właściwej wagi!

Odchudzanie – jak się do niego zabrać? Piękne uda i brzuch!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *